Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Cycki z Dead Island, czyli darmowy kurs języka polskiego

Zapowiedź edycji kolekcjonerskiej Dead Island: Riptide wzbudziła sporo emocji, co mnie zawsze cieszy, gdy chodzi o polską produkcję. Szczerze mówiąc nie sądziłem, że taka zapalczywość może dotyczyć cycków. Najwyraźniej jednak cycki bez głowy to inna, niezbadana jeszcze kategoria. Chciałoby się napisać: „świeża”, ale to słowo będzie trochę nie na miejscu.

Dyskusja jest szeroka, mnie jednak każda próba zapoznania się z jej przebiegiem trochę odrzucała. Poniżej krótkie wyimki, a za nimi wyjaśnienie.

PS3Site:

Gdy zapowiadano edycję kolekcjonerską gry nikt nie spodziewał się, że w skład Zombie Bait Edition popiersie kobiety pozbawione głowy i rąk

Niezgrani:

Całkiem obraźliwe, poszarpane popiersie dodatkowo podkreśla kategorię wiekową gry

Gamikaze:

W pudełku znajdziemy sporych rozmiarów popiersie w krwawym stylu

Z problemem próbuje radzić sobie Polygamia…

Autentycznie brakuje mi słów, by opisać zażenowanie na widok bezgłowego, kobiecego popiersia (może lepiej pasowałoby „pocycia”, bo wiadomo, o co chodzi)

…oraz CD Action:

Gwoździem programu będzie ubrane w bikini… właściwie to nie popiersie, prędzej pokarcze lub poramie, a nawet wszystko naraz.

Generalnie jednak redaktorzy przyjęli, że w kolekcjonerce znajduje się popiersie. Najwyraźniej popiersie to również plecy, biodra i brzuch. Poczułem niepokój, bo mnie do tej pory kojarzyło się z głową, dekoltem i kawałkiem ramion, przynajmniej jeśli wnosić po rzeźbach w parku czy muzeum. Popiersie – czyli po piersi, ale w górę, nie w dół.

Bo przecież kręgosłup to nie kark. Głowa to nie szyja. Płyta to nie kaseta, a rzeźba to nie obraz. Wszelkie trudne słowa przed napisaniem czegoś dla kogoś warto sobie zguglować. Oczywiście w tym przypadku wydawało się, że znaczenie tego wyrazu jest wiadome. To jedna z tych chytrych pułapek czyhających na osoby piszące o czymkolwiek.

„Popiersie kobiety pozbawione głowy i rąk” – nic tylko ręce załamać.

Zatem za Wikipedią: Popiersie – w rzeźbie i malarstwie portretowym półpostać, przedstawienie modelu w ujęciu do ramion.

I za słownikiem PWN: rzeźba lub płaskorzeźba przedstawiająca głowę i część ramion postaci.

Uczmy się szybko, bo niebawem do Tomb Raidera dorzucą glinianą dupę i strach pomyśleć, co w niej zobaczą co niektórzy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz